مقالات سایت

خواص دارویی گلاب

 خواص دارویی گلاب

گلاب با دارا بودن طعم و بوی متمایزی یکی از پرمصرف ترین نوع عرقیات گیاهی است. که به طور عمده در مواد غذایی نظیر شیرینی ها و بستنی و چایی، غذاهای مختلف به کار می رود و حاصل تقطیر گل محمدی است.  

تاثیرات گلاب محمدی بر پوست 

یکی از رایجترین و مهمترین کاربردهای گلاب جهت لطافت و پاکسازی پوست است و محصول خوبی برای پوست های خشک و حساس است. گلاب جایگزین خوبی برای محصولات آرایشی پاک کننده صورت است. 
از این محصول برای ایجاد طراوت و بشاشیت پوست استفاده می شود، بهتر است بعد از حمام که منافذ پوست باز است از گلاب استفاده نمودید. با جذب اسانس موجود در گلاب به وسیله پوست تاثیراتی مانند بالا رفتن گردش جریان خون، شادابی و لطافت در پوست ایجاد می شود. استفاده مکرر گلاب برای پوست می تواند نتایج و اثرات عالی به همراه داشته باشد. گلاب با داشتن ویژگی ضد عفونی و هیدارته (آبرسان) باعث لطافت پوست سر و مو می شود.

دیگر خواص درمانی گلاب:

- درمان کاهش میل جنسی زنان به علت اثر قابض گلاب 

- جهت شستشوی چشم به علت داشتن ویژگی ضد عفونی و ضد میکروبی، جهت رفع خستگی و درمان درد چشم مقداری گلاب را به پشت پلک میزنند.

با توجه به قیمت بالای اسانس گل محمدی در بیشتر محصولات آرایشی و بهداشتی از اسانس های مصنوعی استفاده می کنند که خواص اسانس واقعی را ندارد. بعضی از اسانس های طبیعی میزان ماده موثر کم تر است و درنتیجه دارای اثر بخشی کمتری هستند. 

- از گلاب برای رفع بیماری های دستگاه گوارش مانند نفخ و دل درد و اسهال استفاده می شود. 

- در درمان دردها روماتیسمی

- درمان گلو درد و مشکلات تنفسی

- تقویت قلب ومعده و رفع اضطراب

- درمان گرمازدگی 

- درمان خونریزی سینه و گلو

- کاهش حرارت بدن و تقویت بدن

- براى معالجه اشخاص گرمازده، بهترین راه خورانیدن گلاب همراه با مقداری یخ است، به قدرى که تولید قى نموده و صفرا را خارج نماید..

-  نوشیدن و بوییدن «گلاب» سردرد را برطرف می کند، مخصوصا سردردى که در اثر استنشاق هواى آلوده یا شنیدن سر و صدا باشد.دیدگاهتان را بنویسید

ارسال
طراحی و اجرا توسط گروه نرم افزاری آرین